Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W powiecie kościerskim spadła liczba wydanych pozwoleń na budowę. Małe zainteresowanie budową domów o powierzchni do 70 m kw.

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
W powiecie kościerskim spadła liczba wydanych pozwoleń na budowę
W powiecie kościerskim spadła liczba wydanych pozwoleń na budowę 123rf
Rok 2022 przyniósł spadki. Zmniejszyła się liczba realizowanych na Kaszubach inwestycji. Chodzi zarówno o domy jednorodzinne, jak i duże inwestycje deweloperskie. Dane, jakie uzyskaliśmy, wskazują nie tylko na spadek liczby wydanych pozwoleń na budowę, ale też, że zainteresowanie budową domów o powierzchni do 70 m kw. jest znikome.

Budowa domu jednorodzinnego w Kościerzynie

W Starostwie Powiatowym w Kościerzynie w 2021 roku najwięcej pozwoleń na budowę wydano w gminie Kościerzyna - 112 (budynki mieszkalne jednorodzinne). Tymczasem w 2022 roku było ich mniej, bo 83. W mieście Kościerzyna w 2021 roku pozwoleń na budowę wydano 41, a przed rokiem - 35. Podobne spadki są widoczne we wszystkich gminach powiatu kościerskiego. Wyjątkiem jest Karsin. Jak się okazuje, w tej gminie w 2021 wydano 32 pozwolenia, natomiast w 2022 roku - 37.

Największy spadek nastąpił w gminie Stara Kiszewa. W tym przypadku w 2021 roku wydano 75 pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Tymczasem w 2022 roku było ich o 38 mniej, czyli 37. Spory spadek miał miejsce także w gminie Nowa Karczma z 71 (w 2021 roku) do 43 (w 2022).

Jeśli chodzi o budynki mieszkalne wielorodzinne, to tutaj również odnotowano spadki. W 2021 roku wydano pozwolenia na budowę 4 takich obiektów na terenie miasta Kościerzyna. W 2022 roku - tylko 1.

Nikła była również liczba wniosków w sprawie zgłoszenia budowy obiektów mieszkalnych jednorodzinnych do 70 m kw. W 2022 roku wyniosła 6. Od 3 stycznia 2022 r. w Polsce można budować dom do 70 metrów kwadratowych w tzw. uproszczonej procedurze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto