Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Lubaniu odbył się wojewódzki finał olimpiady Innowacyjny Młody Rolnik

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
W wojewódzkim etapie olimpiady "Innowacyjny Młody Rolnik" startowało ponad 40 mieszkańców z całego Pomorza.
W wojewódzkim etapie olimpiady "Innowacyjny Młody Rolnik" startowało ponad 40 mieszkańców z całego Pomorza. PODR Lubań
Rolnicy z całego Pomorza rywalizowali w finale wojewódzkim olimpiady "Innowacyjny Młody Rolnik" w PODR w Lubaniu. To był sprawdzian wszechstronnej wiedzy, z którym zawodnicy świetnie sobie poradzili.

Ponad czterdzieści osób rywalizowało na wiedzę. W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbył się finał wojewódzki olimpiady „Innowacyjny Młody Rolnik”. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą, a dodajmy, że byli to najlepsi z najlepszych. Wcześniej bowiem odbyły się eliminacje powiatowe, w których brało udział 258 osób.

- Celem Olimpiady było przekazanie i poszerzenie wiedzy uczestników nt. zastosowania innowacyjnych produktów, procesów i technologii, a także innowacyjnej organizacji pracy, jakie można wdrożyć w gospodarstwach rolnych oraz w rozwoju obszarów wiejskich - mówi Andrzej Dolny, dyrektor PODR w Lubaniu. - Olimpiada przyczyniła się również do popularyzowania wiedzy o innowacjach w rolnictwie, wpłynęła także na aktywizację uczestników w zakresie pogłębiania wiedzy nt. Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz działania „Współpraca”.

Etap wojewódzki olimpiady składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test. Osoby z największą liczbą punktów przechodziły do finału, w którym to odpowiadały na pytania ustnie. W części testowej zakres zagadnień był dość zróżnicowany. Dotyczył m.in. produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, zagadnień dotyczących Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR), OZE, ekologii i ochrony środowiska, BHP, mechanizacji, ekonomiki rolnictwa, przedsiębiorczości i WGD, zagadnień dotyczących Planu Strategicznego WPR.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 uczestników. Odpowiadali na wylosowane pytania przed komisją konkursową w składzie: Katarzyna Jasińska, przewodniczący komisji PODR w Lubaniu, Ewa Szymańska, PODR w Lubaniu, Agnieszka Jereczek, PODR w Lubaniu, Grzegorz Manowski, PODR w Lubaniu oraz Aneta Strzelecka, p.o. nadinspektora pracy kierownika oddziału PIP Oddział w Starogardzie Gdańskim.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

ZWYCIĘZCY OLIMPIADY:

I miejsce – MARCIN JANCZUK (POWIAT KWIDZYŃSKI)

II miejsce – PAWEŁ JANUSZEWSKI (POWIAT CZŁUCHOWSKI)

III miejsce – ANDRZEJ DZIEDZIC (POWIAT KWIDZYŃSKI)

IV miejsce – SZYMON FILIPSKI (POWIAT KOŚCIERSKI)

V miejsce – ARTUR TUSK (POWIAT KARTUSKI)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto