Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aleksander Mach został dyrektorem Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Aleksander Mach powrócił na stanowisko dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. W 2016 roku został odwołany z tego stanowiska przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi z PiS, Krzysztofa Jurgiela pomimo jednogłośnego sprzeciwu Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego działającej przy Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Przed dyrektorem trudne zadanie pomocy rolnikom i dalszego rozwijania jednostki. Aleksander Mach od lat związany jest z branżą rolniczą i przemysłem rolno-spożywczym. Ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Wydziale Nauk o Żywności. Posiada tytuł MBA oraz ukończył liczne kursy dotyczące zarządzania. Jest uznanym na rynku managerem z wieloletnim doświadczeniem. Pełnił funkcję dyrektora m.in. w firmie Wipasz S.A. oraz Biofeed Sp. z o.o. oraz zasiadał w radach nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Po raz pierwszy objął stanowisko dyrektora ośrodka doradztwa rolniczego w 2012 roku w wyniku konkursu.

- PODR w Lubaniu będzie wspierać rolników - mówi dyrektor. - Będziemy działać na rzecz rozwój obszarów wiejskich i będziemy zachęcali do stosowania innowacji. PODR w Lubaniu dotrze do wszystkich rolników i przekona ich, by korzystali ze środków unijnych. To nie tylko szansa dla rolnictwa, ale i dla wszystkich mieszkańców obszarów wiejskich, a także całego społeczeństwa. Przede mną ciężka i wymagająca praca, ale jestem gotów całkowicie się jej poświęcić.

15 maja 1957 roku uchwałą ówczesnego Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa PWRN w Gdańsku, powstał w Lubaniu Rolniczy Rejonowy Zakład Doświadczalny pod kierunkiem mgr Tadeusza Maderskiego – pierwszego dyrektora i organizatora tej jednostki.

Podstawowym zadaniem Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu jest udzielanie wszechstronnej pomocy rolnikom, mieszkańcom obszarów wiejskich oraz przedsiębiorcom związanym z przetwórstwem rolno-spożywczym w celu zwiększania dochodów gospodarstw rolnych oraz poprawy warunków życia na wsi.

Zadanie to jest realizowane poprzez:

  • doradztwo indywidualne i grupowe,
  • edukowanie rolników poprzez organizowanie szkoleń, kursów, konferencji i seminariów,
  • opracowywanie biznesplanów przedsięwzięć inwestycyjnych oraz wniosków o dopłaty z programów UE,
  • organizowanie wystaw, pokazów i konkursów,
  • prowadzenie działalności informacyjnej,
  • prowadzenie działalności wydawniczej.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto