Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

IX edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Dziemianach. Całą trasę pokonuje się w milczeniu, samotnie lub w małej grupie

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
15 marca 2024 r. mszą św. o godz. 20:00 w kościele św. Antoniego w Dziemianach rozpocznie się IX edycja EDK. Warto podkreślić, że dziemiańska EDK jest najstarszą w diecezji pelplińskiej, co roku uczestniczy w tym wydarzeniu ponad tysiąc osób. Tradycyjnie do wyboru są trzy trasy: św. Antoniego (30 km), św. Franciszka (42 km) i św. Rity (55 km), która jest najdłuższą trasą na Pomorzu.

Wszystkie szlaki prowadzą z kościoła w Dziemianach na jedyną kalwarię w diecezji – Kalwarię Wielewską. Trasy przebiegają głównie lasami, nad brzegami jezior i w terenie niezabudowanym. Te cenne walory dziemiańskich tras pozwalają z dala od hałasu dnia codziennego, w ciszy spotkać się ze swoimi myślami i problemami, a nade wszystko doświadczyć spotkania z Bogiem. Całą trasę pokonuje się w milczeniu, samotnie lub w małej grupie. Aby nie zabłądzić warto korzystać z opisu i mapy trasy lub z aplikacji z nawigacją, którą należy pobrać na telefon. W aplikacji przygotowane są również specjalne rozważania, które pomagają w przemyśleniach.

Tegoroczne rozważania EDK są skupione wokół słów Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać”. To czternaście stacji i czternaście historii o tym, jak mały Karol stał się Wielkim Papieżem. To opowieść o prawdziwym życiu z Jezusem! Mimo że ta jedna noc nie wystarczy, by wszystko poustawiać sobie w życiu, to jednak może się stać początkiem nowego życia. Prawdziwym celem EDK jest zmiana życia, a nie tylko nocna przygoda.

Każdy uczestnik może zaopatrzyć się w pakiety pamiątkowe, takie jak np. rozważania Drogi Krzyżowej, odblaski, znaki z magnesem z wybraną trasą czy wspaniały kubek EDK.

Przed wyruszeniem na trasę należy się dobrze przygotować, biorąc pod uwagę pogodę, zabrać należy latarkę czołówkę, kijki, coś do zjedzenia i ciepłego do picia itp. Jak co roku dla chętnych po dojściu do Wiela będą czekały darmowe autokary, które dowiozą uczestników na parkingi w Dziemianach.

Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się na adres [email protected], aby lepiej przygotować transport, trzeba podać wybraną trasę. Zapisy na IX edycję EDK dostępne są na stronie https://trasy.edk.org.pl/areas/dziemiany

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto