Piłka nożna. Tylko Kaszubia wywalczyła komplet punktów [ZDJĘCIA]

Maciej Wajer
Kaszubia Kościerzyna w piątej kolejce spotkań IV ligi pokonała na własnym terenie ekipę Jantara Ustka.

Biało-bordowi przewagę mieli już od pierwszych minut, a przypieczętowali ją w 19 min. golem Bartosza Śmietanko. Nieco ponad pięć minut później na 2:0 podwyższył Tomasz Tuttas. Mimo wielu okazji po stronie Dumy Kaszub, wynik spotkania nie zmienił się już do przerwy.

Po zmianie stron, nadal dominowali piłkarze kościerskiego zespołu. W 53 min. zawodów, swojego drugiego gola zaliczył Tomasz Tuttas. Po tej bramce wdarło się rozluźnienie w szeregi gospodarzy, co z zimną krwią wykorzystali goście. W 59 min. kontaktowego gola strzelił Piotr Lisowski. Od tego momentu na murawie toczył się wyrównany pojedynek, jednak na bramkę kibice musieli poczekać do 89 minuty, kiedy to Patryk Laskowski ustalił wynik meczu na 4:1 dla Kaszubii.

W pozostałych meczach naszych IV-ligowców, Wda Lipusz doznała porażki na wyjeździe 0:1 z Pogonią Lębork. Z kolei Gwiazda Karsin, która rywalizowała w wyjazdowym meczu ze Stolemem Gniewino przegrała aż 2:6.