Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przekazanie ubrań specjalnych dla strażaków OSP z gminy Kościerzyna

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
W Urzędzie Gminy Kościerzyna odbyło się spotkanie, podczas którego wójt Grzegorz Piechowski przekazał nowo zakupione ubrania specjalne dla strażaków OSP. Do Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkim Klinczu, Łubianie, Skorzewie, Kłobuczynie, Kornem, Kaliskach Kościerskich, Gostomiu oraz Dobrogoszczy trafiło łącznie 28 kompletów ubrań specjalnych.

Zgodnie z wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Kościerzyna realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości umundurowanie zostało opatrzone logotypem Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczone sformułowaniem „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Zakup ubrań specjalnych to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i komfortu strażaków OSP, co przełoży się na bezpieczeństwo całej gminy.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej to zaangażowani ochotnicy, którzy pełnią kluczową rolę w zapewnianiu ochrony przeciwpożarowej oraz udzielaniu pomocy ratowniczej na terenie społeczności lokalnej. Ich główne zadania obejmują gaszenie pożarów różnego rodzaju, od budynków mieszkalnych po lasy i pojazdy. Dodatkowo, strażacy OSP udzielają pomocy ratowniczej w przypadku wypadków drogowych, zalanych obszarów czy innych sytuacji awaryjnych, oferując wsparcie w ewakuacji i udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym.

W ramach działań prewencyjnych, strażacy OSP prowadzą szkolenia z bezpieczeństwa przeciwpożarowego, kampanie informacyjne oraz inspekcje miejsc użyteczności publicznej pod kątem bezpieczeństwa. Ponadto, angażują się w ochronę mienia przed skutkami pożarów i innych zagrożeń, podejmując działania gaśnicze w miejscach trudnodostępnych, gdzie większe jednostki mogą napotykać trudności.

Strażacy OSP biorą również udział w akcjach ratunkowych, takich jak ratowanie zwierząt czy udział w operacjach gaśniczych podczas zalania piwnic. Istotną rolę odgrywają także w społeczności lokalnej, organizując szkolenia dla mieszkańców, uczestnicząc w wydarzeniach społecznościowych i festynach oraz angażując społeczność w kwestie bezpieczeństwa.

Wartościową funkcję pełnią również w utrzymaniu sprzętu strażackiego, dbając o jego regularne kontrole, konserwację i naprawy, aby być gotowym do natychmiastowego działania w przypadku sytuacji awaryjnej. Strażacy OSP stanowią istotny element społeczności lokalnej, gotowy do szybkiego reagowania i świadczenia pomocy w razie potrzeby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto