Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szykują się duże zmiany na plaży przy Jez. Gałęźnym w Kościerzynie. Powstanie m.in. duży parking przy kąpielisku

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Wideo
od 16 lat
Dzięki pozyskaniu 2 milionów złotych z programu "Polski Ład", miasto Kościerzyna ma możliwość przystąpienia do projektu zagospodarowania Jeziora Gałęźnego. W ramach tego przedsięwzięcia planowana jest budowa dwukondygnacyjnego budynku, który będzie służyć KOSiR-owi i WOPR-owi, a także utworzenie parkingu na 80 miejsc.

Planowanie modernizacji tego miejsca trwało przez wiele lat, a brak finansowania stanowił główną przeszkodę. Miasto próbowało uzyskać środki z różnych źródeł, jednak bez powodzenia. Teraz dzięki wsparciu z programu "Polski Ład", marzenia o nowoczesnej infrastrukturze nad jeziorem stają się rzeczywistością.

Projekt obejmuje budowę dwukondygnacyjnego budynku usługowo-gospodarczego, drogi dojazdowej oraz parkingu na 80 miejsc. Budynek zostanie wyposażony w przebieralnie i zaplecze sanitarne. Cały proces inwestycyjny jest już w fazie przygotowań. Warto podkreślić, że mieszkańcy miasta od dawna wyrażali potrzebę poprawy infrastruktury nad Jeziorem Gałęźnym.

Dofinansowanie oraz pełna dokumentacja techniczna, zdobyte jeszcze w 2020 roku, dają miastu możliwość rozpoczęcia prac nad modernizacją tego ważnego obszaru rekreacyjnego. Projekt został opracowany przez biuro urbanistyczne pod przewodnictwem dr inż. arch. Barbary Jaszczuk-Skolimowskiej.

Wysokość przyznanego dofinansowania w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych VI edycji Polski Ład to 2 000 000 zł.

- Aby móc zrealizować projekt szukaliśmy wsparcia finansowego i dzisiaj możemy powiedzieć, że się udało - mówi Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Jesteśmy gotowi z dokumentacją i pozwoleniem na budowę. Przykład tego projektu pokazuje, jak można osiągnąć cel dążąc do realizacji wytyczonych założeń.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto