Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki

Joanna Surażyńska
W dniach 22 – 23 lipca w Kościerzynie stanie Mobilne Muzeum Multimedialne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia!

Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje, tworzące fascynującą narrację poświęconą Niepodległej – to wszystko czeka na odwiedzających Mobilne Muzeum Multimedialne. To właśnie w tej nowoczesnej formie można obejrzeć wystawę przygotowaną z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kościerzyna jest jednym z 56 miast w Polsce, w którym przez dwa dni będzie można skorzystać z tej niezwykłej wędrówki w czasie i przestrzeni.

Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Jest także możlwość zrobienia sobie selfie z podobiznami narodowych bohaterów, czy złożenia swojego podpisu w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.

Podczas zwiedzania wybieramy się w wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: śledzimy sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu, gospodarki, dowiadujemy się, jak wyglądało życie społeczne, podziwiamy krajobrazy. Szczególną uwagę zwraca prezentacja „100 Polaków zasłużonych dla świata”, dzięki której – poznając biografie naszych wybitnych rodaków – możemy dowiedzieć się, w jaki sposób ich wynalazki, odkrycia i przemyślenia wpłynęły na świat. Dzięki kioskom informacyjnym z dotykowymi ekranami każdy może wybrać najbardziej interesującą ścieżkę tematyczną, rozwijając poszczególne informacje według własnej koncepcji. Z kolei specjalny stół interaktywny przybliży dokonania wybranych postaci i wydarzenia, które znacząco wpłynęły na budowanie Polski niepodległej. Holograficzne urządzenia pozwolą zobaczyć niezwykłe trójwymiarowe obrazy.

Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 20 minut, natomiast gra zewnętrzna ok. 20–30 minut.

Ekspozycja w Kościerzynie dostępna będzie na parkingu przy Ogródku Jordanowskim (ulica Lubomira Szopińskiego) przez dwa dni: niedzielę, 22 lipca w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz poniedziałek, 23 lipca w godzinach od 10.00 do 16.00. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto